Terrarium Çılgınlığı

 

Terrarium_1Geçen senelerde facebookta bir sayfayla karşılaştım. Cam faunuslar içinde çiçek yetiştiriliyor. “Çok ilginç, çok güzel bir fikir” dedim.  Bitkileri zaten çok severim. Yetiştirmeyi apayrı severim. Onların büyüdüğünü görmek çok farklı bir heyecan yaratıyor bende.  Ofiste bulduğum cam bir vazoya, taşlarla süsleyerek kaktüs ektim. Terrarium adına ilk çalışmam bu oldu. Vazonun an altına renkli taşlar koydum.  Sonra toprak.. Kaktüsü ektikten sonra üzerini elimdeki mevcutlarla süsledim. O daracık vazoya kaktüs ekmek inanın hiç kolay değil. Kaktüs iğneleri ellerimi çizik içinde bırakmıştı. 🙂

 

 

 

 

 

Terrarium_2

 

Aradan 2 ya da 3 yıl geçtikten sonra ofisten bir arkadaşımla beraber bunu yeniden yapmaya karar verdik. Herkesin evinde mutlaka faunus türü birşeyler bulunur. Sizler de yapmak isterseniz bunları değerlendirebilirsiniz.

Onca zaman sonra ilk denemem bu şekilde gerçekleşti. Yine faunusun altına taş, sonra toprak ekledim ve bitkiyi ektim. Üzerini de istediğim gibi süsledim.

 

 

 

 

 

20160131_205556

Terrarium için artık bir pazar oluşmuş. Bunun için çeşitli süsleri bulabileceğiniz  elektronik alışveriş siteleri mevcut. Ben bulduğum bir siteden çeşitli süsler aldım ve son mahsülüm bu oldu 🙂

 

 

 

Bitkilerle uğraşmayı seviyorsanız,  terrariumu kesinlikle öneriyorum. İnanılmaz keyifli. Son derece rahatlatıcı. Adeta meditasyon yapıyorsunuz.

İşte benim mini ekolojik sistemim 🙂

Terrarium_4

 

5 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir