Ters Yüz

afiş

 

Klasik bir Pazar sabahı. Kahvaltı sofrası hazırlanır. Kahvaltıya oturmadan hemen önce tv açılır. Tesadüfen animasyon bir filmle karşılaşılır.

Allahım ne büyük mutluluk. Animasyonlara zaten bayılırım. Büyük bir keyifle filmi izlemeye başladım.

 

 

 

İzledikçe mest oldum. İnsan beyninin nasıl çalıştığını çok basit ve eğlenceli bir şekilde anlatan muhteşem bir yapıt.

11 yaşındaki Riley’i ve onun duygularını konu alıyor. İnanılmaz eğlenceli olmasının yanısıra hem çocuklara hem de ebeveynlere sağlıklı duygusal gelişim için yol gösteriyor.

aile

 

Riley, hokey oynamayı, arkadaşlarını ve ailesini çok seviyor. Ailesinin başka bir şehre taşınması ile Riley’in iç dünyasında meydana gelen değişimleri görüyoruz.

 

 

duygular

Bu filmde 5 duygu konu ediliyor: Neşe, Üzüntü, Korku, Tiksinti ve Üzüntü. Her birine bayıldım. Ters Yüz, sadece olumlu duygulara odaklanmak yerine olumsuz duyguların önemine de değinmiş. Hayatta sadece neşe değil, diğer duyguların da olması gerektiğini, her birinin birbirini tamamladığını anlatıyor.

 

adacıklar

 

 

İnanılmaz bir zeka ürünü bu film. Yani kimin aklına gelir ki, duyguları besleyerek insan içinde dostluk adası, aile adası, eğlence adası gibi adacıkların varlığını sürdürebileceği.. 🙂

 

 

Sadece çocukların değil, ebeveynlerin de izlemesi gereken bir film. Çok fazla keyif alacağınızdan eminim. Zira ben uçtum resmen..

Mutlu seyirler,

Sevgiyle,

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir